Dizains uz auto sāniem

auto dizains

Radošs piegājiens darbam un tā izpildījumam nepieciešams ļoti daudzās jomās. Māksla nedzīvo tikai muzejos. Patiesībā ar dizainu šobrīd ir saistīts gandrīz viss, jo vizuālais risinājums ir viens no stūrakmeņiem mārketingā. Bet bez mārketinga taču šī brīža tirgus situācijā nav iespējams neko pārdot un turēties pretī konkurencei.

Tāpēc dizains dažādās tā izpausmēs šobrīd ir ļoti nepieciešama un būtiska joma. Automašīnas nav izņēmums, jo gana bieži varam redzēt, ka auto virsbūve nav vienā un oriģinālajā krāsā, bet gan izveidota kā vesels mākslas darbs. To paveic gan ar dažādām auto krāsām, gan tiek izmantotas auto uzlīmes, kas īpaši izdevīgas ir uzņēmējiem, kuri vēlas izcelt sava autoparka automašīnas.

Auto izskats ir kā vēstījums

Tāpat kā cilvēka ārējais tēls par kaut ko vēsta, tā ir arī ar automašīnu. Ne tikai tās kopējais dizains, kas nāk no rūpnīcas, ir būtisks, bet arī tas, kā to uztur vai pat pārveido auto īpašnieks. Visspilgtāk tas redzams auto tūningā, kur vizuālās pārvērtības ir tiešām iespaidīgas. Lai gala rezultāts būtu gaumīgs, ir jābūt iemaņām un labai gaumei, jo pārspīlēts tūnings ātri vien kļūts par bezgaumību, kas atkal rada pretējo efektu cerētajam.

Lai panāktu, ka auto ārējais dizains ir gaumīgs un kvalitatīvs, uzņēmēji parasti sadarbojas ar profesionāļiem, kuri palīdz izveidot auto uzlīmju dizainu vai sniedz padomus par to, kā veiksmīgāk automašīnu nokrāsot, lai klients iegūtu vēlamo efektu. Lai gan visbiežāk tiek izmantots uzņēmuma logo un citi aktuāli simboli, tomēr profesionāla dizainera viedoklis ir ļoti noderīgs, lai nenošautu greizi.

Ar pareizajiem akcentiem un auto uzlīmēm izceltu automašīnu pamanīs un atcerēsies. Tā ir braukājoša reklāma.

Bet uzlīmes izvēlas ne tikai uzņēmumu automašīnām. Arī privātpersonas ar to aizraujas, piešķirot savam auto unikālu izskatu. Lielākoties tiek iegādātas jau gatavas uzlīmes, kuras izveidojuši dizaina speciālisti. Ja sadarbojas ar profesionālu pakalpojuma sniedzēju, tad visi vizuālie risinājumi tiek individuāli pielāgoti konkrētajai automašīnai. Un šādu darbu nevar paveikt cilvēks, kuram nav radošas domāšanas un talantu, ir jāprot redzēt un novērtēt vizuālais kopskats.

Pārvērst auto ar savām rokām

Automašīnu lietas ir aizraušanās ļoti daudziem vīriešiem. Viņiem patīk ne tikai auto skaistums un iespēja izbaudīt braucienu, bet patīk arī darboties ar auto detaļām, labot, izjaukt un atkal salikt. Ja ir laiks, interese un līdzekļi, tad arī vecu un neejošu automašīnu var pārvērst līdz nepazīšanai.

Daudzi entuziasti ar tādām lietām aizraujas. Atliek tikai atrast īstās rezerves daļas un pielikt savu roku auto pārtapšanā. Tas gan ne vienmēr notiek ātri, tomēr rezultāts parasti ir tā vērts. Auto rezerves daļas tagad ir pieejamas dažādos veidos. Var doties uz tā saucamajiem šrotiem vai arī meklēt pie oficiālajiem dīleriem veikalos. Bet auto rezerves daļas interneta veikals piedāvā iegādāties vēl ērtāk un plašākā izvēlē. Rezerves daļas internetā tagad jau kļuvusi par ierastu lietu, jo tā var ērti iepirkties no jebkuras Latvijas vietas.

Pēc tam, kad tikts galā ar tehniskajām lietām un panākts, ka auto darbojas, var pievērsties vizuālajiem risinājumiem. Šis process parasti jau auto mīļiem ir kā medusmaize, jo var padomāt par dažādiem sīkumiem. Tiek sapucēts ne tikai salons, bet arī auto virsbūve. Atjaunot oriģinālo krāsojumu vai izvēlēties kaut ko citu, tas jau ir auto īpašnieka gaumes jautājums. Bet šeit radošam piegājienam ir liela nozīme, lai saglabātu gaumes izjūtu, padarot atjaunoto auto apbrīnas, nevis apsmiekla objektu. Lai uz to atskatās tāpēc, ka tas izskatās lieliski, nevis tāpēc, lai pasmīkņātu par bezgaumīgo izskatu.

Tāpēc ar krāsām un arī auto uzlīmēm ir jārīkojas ļoti pārdomāti, lai efekts nekļūst par defektu.