Es uzgleznoju sevi

autoportrets

Tas nav portrets.

Es uzgleznoju sevi no malas.

Ne tā, kā to dara diženie mākslinieki.

Es uzgleznoju sevi patiesu, nevis tikai skaistu.

Kas ir gleznas? Tie ir atveidojumi. Mākslinieks atveido pasauli tā, kā prot. Viens gleznās, cits dziesmās un dzejoļos. Vēl cits atveido pasauli rakstos.

Es rakstu, tā ir mana izpratne par pasauli. Es esmu māksliniece, pati sevi par tādu pasludinājusi. Man patīk parādīt cilvēkiem apkārtni tādu, kādu es to redzu. Tikai es visu apaudzēju ar vārdiem un izteicieniem, lai izklausās labāk, skaistāk, vai tieši otrādi – neglītāk.

Es varu uzgleznot ne tikai ar otu vai zīmuli, es varu daudz vairāk – uzgleznot ar vārdiem. Es varu uzgleznot sevi, tevi un visu, kas mums apkārt.

Ziedu piegāde no paša rīta pie manām nama durvīm. Ziedu piegāde (http://flowersexpress.lv/) ir veids, kā vīrs mani pārsteidz pirmdienu rītos. Viņš, cilvēks, nebūt ne mākslinieks, kas mani balsta un tur uz kājām, jo es, māksliniece, neko nesaprotu no finansēm un budžeta, no mašīnām un izdevīguma… It kā sīkums, bet patīkami – ziedu piegāde ar maniem mīļākajiem ziediem, ar aromātu, kas piepilda manu darba kabinetu un sniedz jaunu iedvesmas devu.

Es uzgleznoju sevi. Kā cilvēks, kas prot paskatīties no malas. Ne tikai ar skaistu smaidu un plašu sirdi, bet arī ar vecuma piešķirtajām krunciņām un dzimumzīmēm uz vaigiem. Ar vasaras raibumiem, ko man dāvājusi saule un ar nedaudz iesirmajiem matiem.

Māksla nav tikai gleznas pie sienas un dārgi darbi. Māksla ir arī rakstniecībā un mūsos katrā pašā – sirdī un dvēselē. Es esmu mākslinieks, tu arī.

Apmeklējiet kaut reizi savā dzīvē kādu mākslas muzeju. Tepat, Rīgā. Lai paskatītos un īstu mākslu no malas, lai radītu savu interpretāciju par to, ko ar vārdu “māksla” saprot citi, tie, kas sevi sauc par māksliniekiem.

Māksla. Tie esam mēs paši. Bez kompleksiem un bez samākslotības. Katrs cilvēks ir īpašs un unikāls, katrs – mākslasdarbs.