Gribu studēt mākslu

sac-studet-makslu

Vasaras sākums ir tas laiks, kad skolās pati lielākā rosība. Daži savu mācību gadu ir noslēguši un jau pēc trim mēnešiem atkal atgriezīsies skolā, lai turpinātu mācīties. Tai pat laikā citiem mācības skolā ir beigušās pavisam, ir izlaidumu laiks un jauna dzīves posma sākums. Tad nu ir iespējams izvēlēties – turpināt studijas vai paņemt pauzīti no galvas lauzīšanas skolas solā.

Tie, kas turpina studijas augstskolā, jau zina, uz kuru skolu doties, lai iesniegtu nepieciešamos dokumentus. Katram ir sava motivācija, kāpēc izvēlēties kādu noteiktu studiju virzienu. Kādam tas ir sapņu piepildījums, cits kāro vien uz labu peļņu nākotnē, vēl kāds vienkārši vēl nezin, ko grib un ir “pavilcies” līdzi draugiem vai klausījis vecāku ieteikumam.

Par laimi samērā daudzi Latvijas studenti izvēlas savu nākotni saistīt ar radošām profesijām. Ļoti liela daļa vēlas sevi attīstīt dažādos ar mākslu saistītos virzienos. Ja runa ir par mākslas studijām, tad viennozīmīgi prātā uzreiz nāk Latvijas Mākslas akadēmija. Tā ir vieta, kur paveras plašas studiju iespējas, starptautiska vide, kultūra, interesanti cilvēki.

Protams, šī nav vienīgā vieta, kura piedāvā pievērsties mākslas studijām. Pirmām kārtām jau jājautā pašiem sev – ko jūs saprotat ar vārdu “māksla”. Kādam šķiet, ka tā ir tikai uz vienīgi gleznošana. Tomēr māksla ir kā aisbergs. Jūs šķietami redzat tikai pašu tās galiņu, kamēr zem ūdens atrodas vēl ļoti liels gabals. Māksla ir arī mūzika, dejas, kultūra, teātris un daudz kas cits.

Kāpēc izvēlēties mākslas studijas? Iespējams, ka šī nav īstā vieta, kur plānot milzīgus ienākumus nākotnē ar savu nodarbošanos. Jo māksla pamatā ir dvēseles darbs. Deja, mūzika, glezniecība – tas viss ļauj parādīt savu “es” un izpaust sevi radošos darbos, kurus novērtēs arī līdzcilvēki. Fotogrāfija – iespēja paturēt kadrus, kas šķituši tieši fotogrāfam īpaši. Protams, ne visi mācēs novērtēt, ne visi sapratīs. Tāpēc mākslas studentus ir nedaudz grūtāk novērtēt. Nav vienotas formulas, pēc kuras strādā mākslinieki. Katram ir savs skatījums un sava improvizācija.

Mākslas studijas ir veids kā izprast sevi, kā atklāt savus patiesos talantus un virzību, kādā turpmāk doties. Iestājoties skolā tikai retais jau zina, ko patiešām grib darīt ar savu talantu. Arī tad, kad šķiet, ka viss jau tāpat skaidrs, studējot atklājas jaunas un jaunas iespējas. Tāpēc ir vērtīgi studēt, lai iemācītos to, kas vēl nav zināms par sevi, par savu izvēlēto profesiju. Studijas vienmēr piedāvās dažādu “knifu” apguvi, kārtīgu teorētisko un praktisko bāzi. Tas, kā jūs to pēc tam izmantosiet jau ir jūsu pašu rokās.

Mākslas studijas ir īstā izvēle sabiedriskiem cilvēkiem, kas vēlas iepazīties ar sev līdzīgiem. Tomēr tas nav kritērijs, lai iestātos un studēju. Dažkārt dižākie mākslinieki ir vienmuļi un klusi, īpatnēji, pat raksturā smagi cilvēki.

Toties svētki un izlaidumi ir īstais laiks, kad māksliniekiem patīk nodoties svinēšanai. Un ko tur slēpt, viņiem nevajag īsti iemeslu nelielām svinībām kaut katru dienu. Mākslas cilvēki ir brīvi savos uzskatos un domāšanā, viņiem patīk ziedi, mūzika, glamūrs. Ziedu piegāde mākslinieku starpā ir bieža parādība. (Starp citu, ziedu piegāde Rīgā pieejama īpaši izdevīga. Ziedu piegādi iespējams pasūtīt jeb kurā laikā).

Studēt mākslas – tā būs pareizā izvēle, ja tas ir jūsu aicinājums. Klausiet sapnim un viss izdosies.

studet-makslu