Izvēlies dizaina rotas un esi pamanāms

dizaineru-rotas

Rotaslietas un aksesuāri ir tās lietas, ar kurām katrs var akcentēt un veidot savu individuālo stilu. Vizuālais tēls vienmēr ir pašizpausmes veids, tāpēc nevajadzētu vieglprātīgi attiekties pret to, kādu apģērbu, apavus un aksesuārus nēsājam.

Rotaslietas savā ziņā var iedalīt klasiskās un modernajos dizaina darinājumos. Pie klasikas skaitāmi juvelierizstrādājumi no zelta, sudraba un citiem cēlmetāliem. Tos var meklēt juvelieru salonos, kaut gan tagad juvelierizstrādājumi internetā arī ir apskatāmi un iegādājami. Par šādu iespēju parūpējušies vairāki respektabli juvelieru saloni, cienot to, ka arvien vairāk pircēji savām ērtībām izmanto interneta vidi. Klasiskie juvelierizstrādājumi ir paliekoša un nemainīga vērtība, kas nezaudē savu aktulitāti cauri laikiem.

Tomēr tie, kuri grib izcelties, grib būt pamanāmi, var skatīties dizaina rotu virzienā, kur jaunie rotu mākslinieki kvalitatīvus materiālus apvieno ar savu domu radošo lidojumu, izveidojot kaut ko atšķirīgu, oriģinālu un bieži vien arī tikai vienā vai dažos eksemplāros pieejamu.

Kur meklēt dizaina rotas?

Šobrīd noteikti var izcelt divas vietas, kur noteikti varēsiet atrast plašu dizaina rotu piedāvājumu.

  • Internetā — Facebook kontos un dizaineru mājaslapās. Šo neteikti var uzskatīt par aktīvāko platformu, kur darbojas jaunie mākslinieki un viņu dzīvesstila uzņēmumi. Atrodot vajadzīgo kontu vai mājaslapu, var gan apskatīties konkrētas rotas, gan uzzināt kaut ko par to radītāju, kā arī sazināties, lai veiktu pasūtījumu vai uzzinātu kaut ko, kas ir neskaidrs.
  • Amatnieku tirdziņi — tā jau tagad kļuvusi par modes lietu. Mājražotāju, amatnieku un dizaineru tirdziņi notiek regulāri un dažādās Latvijas vietās. Atliek tikai sekot aktuālajai informācijai un doties uz kādu tirdziņu, lai klātienē satiktu dizaina rotu meistarus, apskatītu pašas rotas un tās arī iegādātos.

Daži pamanāmi rotu zīmoli

Protams, ka piedāvājums rotu dizainā šobrīd ir ļoti pašs, tāpat kā kvalitātes amplitūda. Tāpēc ne vienmēr tā uzreiz var būt skaidrs, ko īsti izvēlēties. Tāpēc ieskatam daži dizaina rotu zīmoli, kas ir ieguvuši popularitāti un atzinību no nēsātājiem.

  • Rozenthal Ceramics — ir viens no spilgtiem piemēriem, kā ar kvalitāti un gaumi var iekarot ne tikai vietējo tirgu. Zīmols piedāvā ekskluzīvas dizaina rotaslietas, kas ir roku darbs un izgatavotas no porcelāna, apvienojot to ar dažādiem citiem materiāliem un dekoratīviem objektiem. Rotu dizians variē no rotaļīga viegluma līdz elegantai klasikai, ļaujot īstās rotas šajā klāstā sameklēt ikvienam notikumam un ikvienam tērpam.
  • Sidraba Drava — tas ir spēcīgs zīmols, kam saknes ir latviskajā mantojumā, dabā un materiālā. Tiek radītas unikālas rotas, ko var izgatavot arī pēc klineta skices, idejām vai noskaņas. Rotu meistari zina, kā panākt, ka gala rezultāts ir unikāls, spēcīgs. Šadas rotas uzlādē un izskatās lieliski. Kā arī tām ir visaugstākā kvalitāte.
  • Ledene — piedāvā rotaļīgas un krāsainas stikla rotas, kā arī citus stikla izstrādājumus. Zīmols īpaši iecienīts gados jaunu cilvēku vidū, jo viņi vairāk izvēlas košumu un vieglumu, kas jaušams Ledene rotās. Pats zīmols sevi prezentē ar vārdiem — prieks, radoša degsme, individualitāte un elegance. Arī šos stikla dzaina brīnumus var meklēt gan tirdziņos, gan interneta vidē, kā arī dizaina preču veikaliņos, kas nu jau pa kādam ir atvērti katrā pilsētā.

Rotu izvēle vienmēr ir subjektīvs un personisks process, kaut kas patīk, kaut kas uzrunā, tāpēc jāļaujas sajūtām, lai arī latviešu rotu dizaineru veikumā atrastu kaut ko savu.