Kāda ir mīlestības krāsa?

marketings

Atnācis jaunais gads un ar katru dienu mēs attālināmies no Ziemassvētku un Vecgada svētku trakuma, taču daudz ko no šīm dienām ir bijusi iespēja arī paņemt līdzi, kā piemēram, zināšanas par daudzām lietām. Nesen klausoties radio kādu viktorīnu tika uzdots jautājums spēles dalībniekiem: kāda krāsa bija Ziemassvētku vecīša mētelim pirms tā kļuva sarkana. Jāsaka godīgi, ka jautājums mani izbrīnīja, jo kaut kā bija licies tas pats par sevi dabiski, ka Ziemassvētku vecītim ir koši sarkans tērps kopā ar baltu. Taču nekā! Izrādās pirms tas visā pasaulē kļuva atpazīstams ar savu sarkano mētelīti, Ziemassvētku vecītis sākotnēji nēsāja zaļu praķīti

Mūs ietekmē mārketings

Stāsts, kāpēc Ziemassvētku vecīti mēs atpazīstam pēc sarkanās krāsas, patiesībā ir pat ļoti pamācošs. Izrādās, vienas kompānijas mārketings daudzo gadu garumā ir bijis tik spēcīgs, ka tas iegājies pasaulē kā pats par sevi saprotams un neviens mūsdienās pat neaizdomājas par kaut ko citu. Redzot Krievijas salaveča zilo tērpu, parasti tas liekas ļoti nedabiski, bet te – izrādās, ka tieši sarkanā krāsa ir jaunievedums.

Kompānija, kuras dēļ mums pierastais Ziemassvētku vecīša tērps ir sarkans, ir vecā, labā Coca Cola, kuras pamatkrāsa ir sarkanā un kuras reklāmās īpaši ap Ziemassvētkiem ir redzama tematika ar sarkanām krāsām. Gan pašas pudeles, gan automašīnas, gan jau minētais vecīša tērps – viss ir koši sarkans.

Kā mēs redzam citas lietas?

Un ja jau sākām domāt par to, ka Ziemassvētki mums šobrīd asociējas ar sarkanu krāsu, ar kādu krāsu asociējas Valentīndiena, kas nu jau vairs nav aiz kalniem? Jā, izrādās, arī Mīlestības svētki un mīlestība vairāk vai mazāk asociējas ar sarkano krāsu. Par to var atrast dažādas vēstis interneta plašumos, piemēram, portālā www.zemenitessniega.lv, kurš stāsta par Mīlestības maģiju krāsās.

Nav brīnums, ka domājot par to, kas ir ideāla Valentīndienas dāvana, priekšroka tiek dota lietām atbilstoši sarkanīgos toņos. Ja ne pati dāvana, tad iesaiņojums gan parasti ir sarkans, lai apliecinātu kvēlās jūtas un siltās sajūtas. Taču lai kāda būtu arī sagādātā Valentīndienas dāvana, neaizmirstat, ka galvenais ir dāvana pati nevis tas, kādās krāsās tā ir.

Par krāsām mūsu dzīvē

Starp citu, krāsām īpaši pievērsusies ir fen šui. Īpaši daudz padomu tā dod, ja iekārtojat telpu dizainu – der gan sarkani, gan zaļi, gan jebkuri citi toņi, ja vien jūs zināt, kas jums plānojās attiecīgajā vietā. Nav prātīgi mieram paredzētās telpas pārsātināt ar krāsu toni, kas patiesībā domāts enerģijai un agresijai. Vai arī tieši pretēji – vietā, kur mums nepieciešams pozitīvas un priecīgas emocijas izraisošu krāsojumu sienas aplīmēt ar tapetēm, kuras patiesībā veicina depresīvas sajūtas.

Lieliskus padomus atradīsiet šajā rakstā Krāsas interjerā: padomi saskaņā ar fen šui, taču ir vairums arī citu rakstu, kur ir daudz noderīgu padomu, kā piemēram šis, kur iesaka Guļamistabas iekārtojumu atpūtai un mīlai.

Nobeigumā atgriežoties pie virsrakstā uzdotā jautājuma, šķiet, jāsaka, ka sarkanā krāsa nav tikai Salavecīša prioritāte. Kad vēlamies mīlēt, arī tad mēs iedomājamies sarkanos toņus. Droši vien sirds dēļ.