Ķermenis kā mākslas darbs — to veidojam pašas

ķermenis

Sievietes daudz uzmanības, laika, pūļu un arī līdzekļu velta savam izskatam, kas ir loģiski, jo tas ir ļoti nozīmīgs sievietes pašapziņai un pārliecībai par sevi. Lai gan daba katrai ir devusi kādas konkrētas iezīmes un unikālo izskatu, tomēr ķermenis savā ziņā ir kā elastīgs materiāls, ko sieviete var veidot tādu, kādu vēlas.

Tavs izskats ir tava izvēle

Sportiskās aktivitātes, skaistumkopšana, frizūras, meikaps, apģērba izvēle — tie ir tikai daži no instrumentiem, ar kuriem sievietes panāk sev vēlamo izskatu. Ar to tiek izpausta personība, noskaņojums, dzīvesveids, reizēm arī sociālā loma, ko lielā mērā ietekmē profesijas izvēle.

Darbs ar ķermeni prasa neatlaidību un pūles visu laiku, tās nav lietas, ko var izdarīt vienreiz un par to aizmirst. Piemēram, lai saglabātu labu  fizisko formu, noteiktu svaru, tvirtu augumu, ar fiziskajām aktivitātēm ir jānodarbojas regulāri. Tāpat visu laiku ir jāseko savam uzturam.

Pat tāda banāla lieta kā nevēlamais apmatojums — ar to sievietes cīnās visu mūžu. Piemēram, izvēloties skūšanos, jādara tas gandrīz katru dienu, lai saglabātu gludu ādu. Labi, ka mūsdienās šajā jomā tiek izdomāti arvien efektīvāki risinājumi, viens no tādiem ir lāzerepilācija, kas ļauj pēc noteikta kursa iziešanas atvadīties no nevēlamajiem matiņiem uz ilgāku laiku. Lāzerepilācija kļūst arvien populārāka, sievietes ir gatavas maksāt vairāk, lai atslogotu savu ikdienu un aizmirstu par nogurdinošo cīņu ar matiņiem. Vairāk par lāzerepilāciju varat uzzināt eraesthetic.lv.

Dabiskais un mākslīgais skaistums. Kur ir robeža?

Skaidrs, ka plašajā skaistumkopšanas iespēju klāstā ir viegli aizrauties par daudz, nemanot pārkāpt robežu, kur jau netiek izcelts un paspilgtināts dabiskais skaistums, bet gan pilnībā mainīts ķermenis, pārspīlēts ar mākslīgiem risinājumiem, iesaistīta plastiskā ķirurģija.

Jā, reizēm tas ir attaisnojams, it īpaši, ja ir kādas traumas, defekti, nepilnības, kuru novēršana ar skaistumkopšanas un ķirurģijas metodēm var palīdzēt atgūt pašapziņu, sakārtot personisko dzīvi un soļot pa dzīvi ar augsti paceltu galvu.

Robeža starp dabisko un mākslīgo skaitumu ir trausla. Kas vienam šķiet labi, citam jau par daudz. Te katrai sievietei jāsajūt sava robeža, līdz kurai viņa vēlas kaut ko mainīt, uzlabot un pilnveidot savā ārienē.

Viena skaistuma recepte nekad nederēs visām

Daudzas procedūras, ar kurām tiek veidots vēlamais izskats, nemaz nav tik nekaitīgas, tāpēc arī jāpadomā, vai tas vispār ir nepieciešams. Nereti sievietēm ir alerģijas pret kādiem kosmētikas un skaistumkopšanas līdzekļiem, procedūrām, āda nepanes krāsas.

Svarīgi ir nevis mocīt savu ķermeni, kaitēt veselībai, lai tikai izskatītos kā iedomāts tēls, bet gan saudzīgi un ar mīlestību veidot savu ķermeni tādu, kurā gan labi jūtas, gan kura atspulgs patiešām patīk.

Skaistuma standarti mainās, arī modes tendences. Tomēr dabisks skaistums vienmēr tiek novērtēts un cienīts, tāpēc nav vērts tikai mirklīgas modes tendences dēļ darīt ar savu izskatu kaut ko tādu, ko nemaz nevēlas.

Ārējais tēls ir sievietes iekšējā stāvokļa atspulgs. Sakārtojot vienu, ir vieglāk sakārtot otru.