Laiks domāt par pagalma iekārtošanu

pagalms

Pavasaris beidzot ir sācies, tāpēc rodas vēlme pavadīt laiku ārpus mājas sienām. Un nemaz jau nevajag doties tālu. Tiem, kuriem ir privātmājas, to var pavisam labi izdarīt turpat pagalmā.

Puķu dobes un košumaugi

Ja jūsu pagalmā puķu dobes jau ir, tad var sākt plānot, ko šajā pavasarī stādīt un sēt. Var jau rušināties, pielabot, uzrakt vēl kādu jaunu dobīti. Ir īstais laiks sākt likt rokas zemē. Tā ir gan sava ķermeņa izkustināšana, gan būšana svaigā gaisā, gan arī savā ziņā meditācija. Tirgū un veikalos var nopirkt jau nelielus dažādu puķus stādus, krūmus un košumaugus, kas ļauj izveidot tieši tādu pagalmu un piemājas dārzu, kādu vēlaties.

Un tiem, kuriem pie mājas ir arī siltumnīca, jau  ir īstais laiks apsaimniekot arī to.

Te varat smelties noderīgu informāciju par augiem, ko izvēlēties savam dārzam:

http://www.delfi.lv/majadarzs/pagalms/daildarzs/puku-darzs-sieviskigi-sartos-tonos-labako-augu-izvele-kompozicija-un-kopsana.d?id=44312453

Vai pagalmā ir ērta atpūtas vieta?

Bet piemājas pagalmu un dārzu nevar taču iedomāties bez vienas vai vairākām ērtām atpūtas vietām, jo siltajā laikā taču labprāt pusdienojam ārā, sauļojamies, vienkārši atpūšamies. Arī bērni labprāt pavada laiku pagalmā un dārzā, tāpēc vajag padomāt par ērtām mēbelēm.

Ja ir kāds pārvietojams dārza mēbeļu komplekts, tad lieliski, jo atliek to tikai izņemt no garāžas vai pagraba, noslaucīt putekļus un nolikt ierastajā vietā.

Bet, ja šādu mēbeļu nav, tad var improvizēt. Daudzas sadzīvē izmantotas un it kā nevajadzīgas lietas var izmantot, lai no tām izveidotu gan sēžamos, gan kādu galdu. Jau klasisks piemērs ir nolietotas riepas. Tās var pārvērsties ne tikai par sēžamajiem, bet arī puķu dekoriem. Riepas var nokrāsot, aplīmēt ar virvi, izveidot tām vidū mīkstu polsterējumu. Interneta plašumos ideju šajā ziņā ir daudz. Tāpēc ne uzreiz ir jāpērk dārgas dārza mēbeles. Vispirms vajag paskatīties, kas stāv garāžā vai pagrabā. Varbūt kaut kas noder.

Te arī praktiskāka pamācība, kā no riepas izgatavot atpūtai noderīgu objektu, kas iederēsies ne tikai dārzā, bet pat istabā:

http://www.delfi.lv/tavamaja/padomi/47827795_gumijas-riepas-parvertibas-stiliga-pufa-ideja-radosai-mebelei
Atkarībā no tā, cik liels un ar kādiem elementiem jau ir pagalms, var izmantot dažādas idejas tā labiekārtošanai, lai šī vasara varētu sākties ar patīkamu atpūtu savas mājas pagalmā, kur noteikti jātaisa grila ballītes un citi svētki.