Mājoklis — ne tikai skaists, bet arī drošs un praktisks

drošs mājoklis

Dizainera darbs un skatījums uz dzīves telpu ir neatņemams priekšnoteikums, ja vēlas iegūt skaistu un ērtu mājokli. Ne vienmēr gan ir vajadzība algot dizaineru un ļaut viņam plānot un iekārtot, var arī pietikt ar vajadzīgās informācijas un ideju atrašanu dizaina žurnālos un interneta portālos, kur interjera dizaina jautājumi apskatīti dažādos rakursos. Mūsdienās šādas zināšanas vairs nav tikai šaura profesionālā loka cilvēku priekšrocība.

Katrs interesents var atrast noderīgu informāciju, kas arī ļaus savā mājoklī radīt profesionāla dizainera cienīgu veikumu.

Tomēr, plānojot un domājot par to, kādu veidot savu mājokli, nevajadzētu apstāties tikai pie jautājumiem, kas skar estētiku, ērtības un gaumi. Ir nopietni arī jādomā, kā to visu sakombinēt ar drošību un arī praktiskumu. Mājoklis ir vieta, kurā tiek pavadīts ļoti daudz laika, tajā uzturas dažāda vecuma cilvēki, tur norit ģimenes ikdiena, tāpēc vide jāveido tāda, lai visiem būtu ērti, lai telpas būtu viegli uzkopjamas un plānojums praktisks, atbilstu iemītnieku vajadzībām.

Svarīgi drošības aspekti

Daudzas lietas mājoklī nemaz nav tā ar aci saredzamas, tās ir apslēptas, bet tomēr kritiski svarīgas gan no komforta, gan drošības aspekta. Tā ir elektroinstalācija, kanalizācija, ūdens pievadi un arī apkures sistēma. Tas viss nodrošina mūsdienīgas ērtības. Un visām šīm sistēmām jābūt pārdomātām un arī labā stāvoklī, lai nebūtu negadījumu risku.

Piemēram, ja atjauno vecu īpašumu un pielāgo to mūsdienu dzīves standartiem, tad noteikti jāvelta pienācīga uzmanība, lai sakārtotu šīs svarīgās jomas. Īpaši būtiska ir apkures sistēma, jo tās sliktais stāvoklis var būt par iemeslu ugunsnelaimei. Vecākās ēkās ķieģeļu skursteņi, kuri vairs nav labā stāvoklī, ir jāatjauno vai jānomaina. Metāla dūmvadi ir ātrs un izdevīgs risinājums. Metāla dūmvadi arī ir ļoti izturīgi, tāpēc tos varēs savienot ar jebkuru mūsdienīgu apkures iekārtu, jo metāla dūmvadi panes ļoti augstas temperatūras. Metāla dūmvadi arī ir viegli samontējami un uzstādāmi, tāpēc tas ir viens no pieprasītākajiem veidiem, kā iegūt izturīgu un drošu dūmvadu.

Veselībai saudzīgi un arī ilgmūžīgi materiāli

Eiroremonta ēra laikam tiešām sāk iet uz beigām, tāpēc cilvēki arvien vairāk novērtē un izprot, ko nozīmē iekārtot mājokli tā, lai tas būtu veselībai draudzīgs, lai tas būtu kvalitatīvs un arī nebūtu vajadzība jau pēc dažiem gadiem visu pārtaisīt. Un, lai tādu rezultātu iegūtu, gan remontā, gan interjera veidošanā jākoncentrējas uz kvalitatīviem un iespējami dabiskiem materiāliem.

Piemēram, viens no universālākajiem risinājumiem ir koks. Tas der gan apdarei, gan mēbelēm. Tagad arī plašs piedāvājums ir veselībai draudzīgām krāsām. Tādas var piemeklēt visām virsmām un apstākļiem. Atliek tikai būvmateriālu veikalā vērīgāk palasīt pieejamo informāciju. Tagad daudzi veikali pat izmanto speciālu marķējumu pie plauktiem, kur jau vieglāk ir pamanīt veselībai saudzīgus un draudzīgus materiālus. Īpaši par to domā ģimenes ar bērniem, jo šobrīd ir ļoti daudz alerģisku bērnu, arī elpceļu saslimšanu izplatība ir augsta. Tāpēc mājokli būtu prātīgi veidot tādu, lai tas nepasliktina veselības stāvokli un neveicina kādas saslimšanas.

Izvēloties kvalitatīvus un ilgmūžīgus materiālus, veidojot remontu pamatīgi, arī tiek īstenota atbildīga rīcība pret resursiem un savām finansēm, jo šādā gadījumā ļoti ilgi nevajadzēs veikt nekādas pārmaiņas. Varbūt vienīgi pēc pašu vēlēšanās atsvaidzināt interjeru, ja gribas kādas pārmaiņas dzīves telpā.