Māksla no ziediem – floristika

ziedu-maksla-floristika

“Floristika – lietišķās mākslas paveids, kad interjeru dizainā izmanto ziedu, augu un citu dabisko materiālu kompozīcijas, turklāt šie materiāli var būt dzīvi, kaltēti vai konservēti. Pasaulē izplatītā ikebana ir floristikas japāniskais veids.

Floristika Latvijā visbiežāk sastopama telpu dekorēšanā pirms svinīgiem pasākumiem, kā arī veidojot līgavu pušķus. Tāpat pēdējos gados izplatīti mākslinieciski veidoti dažādu ziedu un augu kārtojumi pilsētas telpā, kas piešķir videi jaunu izskatu. Latviešu tautas tradīcija Jāņos tāpat paredz lauku ziedu, paparžu lapu un meiju kārtojumu, ko varētu nosaukt par tautisko floristiku. Latvijā kopš 2001. gada iznāk žurnāls “Floristika”, kas ir pirmais un vienīgais profesionālais izdevums par ziedu dizainu. Tas atspoguļo labāko floristu darbus, seko jaunākajām floristikas tendencēm pasaulē.” (Avots: arttermini.lv).

Katrs latvietis ir florists

Nebūs melots, ja apgalvošu – katram latvietim floristika savā ziņā ir asinīs. Mūsu iecienītie svētki, Jāņi, kā jūs tos iedomātos bez ozolu un ziedu vainagiem, bez meijām un rotājumiem no smaržīgajām Jāņu zālēm? Romantika, kad meitas basām kājām dodas pļavās un lasa skaistākos ziedus un zālītes. Lūk, īsta nacionālā, tautiskā floristika.

Kad ziedus piegādā uz mājām

Ziedu piegāde Rīgā nav nekas neparasts. Labākā ziedu piegāde Rīgā jūs dāsni aplaimos ar dažādiem ziediem, kas ne tikai skaisti iesaiņoti, bet arī floristiski gaumīgi saskaņoti savā starpā. Jums nav jābūt māksliniekam vai ziedu pazinējam, lai sievai uzdāvinātu īpaši skaistu ziedu buķeti – atliek tādu vienkārši pasūtīt un gaidīt pārsteigumu viņas sejā!

Krāsu un smaržu māksla

Svarīgs ir salikums. Nevar likt vienā pušķī ziedus, kas nesader kopā, tāpat kā vienā pārī dejotājus, kas neder viens otram pēc augumiem! Ziediem atšķiras aromāts, krāsas, tas, cik ilgi tie turēsies vāzē. Nebūs diez ko patīkami, ja pušķī daži ziedi novītīs otrā dienā, toties citi vien pēc divām nedēļām.

Floristika ir ziedu māksla, kurā nepieciešams pielietot arī loģiku un apmācībās iegūtās zināšanas.

Protams, lauku bērni atminēsies, ka labākais florists laukos vienmēr bijusi vecmāmiņa. Viņa prata salikt pušķī uz 1.septembri dažādus sava dārza ziedus tā, lai izskatītos kolosāli! Protams, dārznieks savas puķes vienmēr pazīst un zina, kā tās sadzīvos saliktas kopā.

Ja vēlaties uzzināt ko vairāk par floristiku vai apgūt šādas iemaņas – visi ceļi ir vaļā. Ir pieejami dažādi kursi, dažādiem zināšanu līmeņiem.

cels-no-ziediem