Mākslinieks – pats sev priekšnieks

makslinieks

Mākslinieki un radošo profesiju cilvēki ir īpaša kategorija. Viņi ir talantīgi cilvēki, kuriem tomēr dažreiz ir grūtības iekļauties sabiedrības diktētajā plūsmā. Ne vienmēr viņus apmierina tā situācija, kādu diktē algots dabs citu labā, kur jāpavada laiks no deviņiem rītā līdz pieciem pēcpusdienā. Ja arī viņi tādu darba dara, tad ne ilgtermiņā.

Radošiem cilvēkiem vajag telpu, laiku un pašu noteiktu ikdienas ritmu, tāpēc nereti šie cilvēki izvēlas nestrādāt neviena labā, bet nodarbināt sevi paši. Paši sev kļūt par priekšniekiem. Viņi dibina mikrouzņēmumus, veic saimniecisko darbību, ir pašnodarbinātās personas. Stauss atkarīgs no katra individuālās situācijas.

Protams, ka tas ir liels izaicinājums, jo tad šīs radošās personības saskaras ar birokrātiju, kas arī noteikti nav viņu mīļākā joma. Bet tas ir upuris, kas jānes, ja grib būt neatkarīgs. Ja pats vēlas pārdot savu darbu, meklēt pircējus, klientus un pasūtījumus, tad ir jābūt pārliecinātam par to, ko dara. Pašam jānodarbojas ar mārketingu, grāmatvedību, pārdošanu. Un jāspēj arī būt radošam, lai veidotu darbus, pasūtījumus. Tas nav viegli, bet tas ir ļoti aizraujoši, jo neviena diena noteikti nebūs tādā pati kā iepriekšējā.

Ja mākslinieks strādā individuāli, tad viņš nav piesaistīts nevienam konkrētam darbam, var apvienot projektus, darīt to, ko vēlas, arī izvēlēties, ar ko sadarboties, izvērtējot to, kurš darbs viņam būs interesants, kurš nesīs cerēto peļņu.

Papīru darbu var atvieglot

Lai padarītu vieglāku to sadaļu, kas attiecas uz grāmatvedību un citām papīru lietām, vajag izmantot visas tās plašās iespējas, ko sniedz internets. Piemēram, daudzi jautājumi ir labi izskaidroti VID mājaslapā, ir arī citas vietnes, kur ir padomi un ieteikumi savas saimnieciskās darbības organizēšanai. Internetā ir pieejama arī grāmatvedības programma, kas ievērojami atvieglo naudas plūsmas pārraudzību, rēķinu izveidi, atskaites, ko pieprasa uzraugošās institūcijas, un citas būtiskas lietas, bez kā nevarētu īstenot savu mazo biznesu.

Kas ir Ekonts?

Tāda grāmatvedības programma ir Ekonts. Tā pirmo gadu ir pieejama pilnībā bez maksas. Atliek tikai reģistrēties un sākt to lietot. Tā ir lieliski piemērota nelieliem un vidējiem uzņēmumiem, arī pašnodarbinātajiem. Grāmatvedības programma ir lietojama internetā, tāpēc to var ērti izmantot jebkurā vietā. Šādu priekšrocību jau augsti novērtējuši ļoti daudzi Ekonts lietotāji.

Grāmatvedības programma Ekonts veidota tā, lai būtu lietotājiem ērta un saprotama, tāpēc arī radošas personības, kam varbūt dokumenti nemaz nepatīk, var ātri apgūt viņiem aktuālās programmas funkcijas.

Ja mākslinieks vēlas pārdot savus darbus, izpildīt pasūtījumus, tad viņam ir jāvar klientam izsniegt oficiālu rēķinu, par visiem darījumiem arī iesniegt ienākumu deklarāciju reizi gadā. Ja lieto Ekonts, tad tas viss nav problēma.

Nebaidīties parādīt sevi

Tieši krīzes laiks ļāva ļoti daudziem atklāt sevī slēptu potenciālu un talantus. Tie, kuriem vairs nebija algota darba, meklēja iespējas, kā nopelnīt ar to, ko prot, ar saviem hobijiem. Tādā veidā pēdējā desmitgadē ir dzimuši ļoti daudzi mazie uzņēmumi, ka spējuši sevi pierādīt. Un lielā mērā tas ir saistīts ar radošām un mākslinieciskām aktivitātēm. Kāds nodarbojas ar rokdarbiem, šuj, ada, taisa kaut ko no koka, cits glezno, pat raksta grāmatas, veido kartītes, dizaina rotas un apģērbus. Šo sarakstu noteikti var turpināt. Bet galvenais ir tas, ka daudzi no šiem cilvēkiem ir uzdrīkstējušies mainīt savu dzīvi, kļūstot paši sev par priekšniekiem.