Pavasaris un bērzu sulas – nešķiramas lietas!

berzu sulas

Es tiešām mīlu pavasari! Tas ir fantastisks laiks. Apkārt viss kļūst siltāks, daba sāk mosties, nokusušajos dārzos un mežos sāk parādīties sniegpulkstenīši, vizbuļi un citi pirmie pavasara ziedi, putni čivina arvien skaļāk un jā, šur tur var nobaudīt arī pirmos pavasara spēka dzērienus – kļavu un bērzu sulas. Saldenas vai mazāk saldas, tās ir tik atsvaidzinošas un spēku dodošas – tieši tas, kas pavasarī ir ļoti nepieciešams, kad esam tikko kā „pamodušies” no ziemas lēnprātīguma.

Kāpēc tas ir vajadzīgs?

To, ka šie dzērieni bijuši svarīgi mūsu senčiem, laikam nevienam nebūtu jāstāsta, jo tā tiešām ir un mūsu senči šos dzērienus izmantoja par visiem simts procentiem. Pirmkārt, tāpēc, ka tie attīra mūs no visiem „atkritumiem”, ko esam uzkrājuši ziemas periodā. Visi sāļi un sārņi mūs veikli pametīs, ja spēsiet dienā izdzert vismaz kādu litru bērzu sulas. Turklāt ieteikums ir dzert tās drīz vien pēc notecināšanas, jo tad tās ir visvērtīgākās, proti, pāris stundas pēc notecināšanas tās satur tā saucamo dzīvo ūdeni, kas lieliski iesaistās mūsu organismā vielmaiņas procesos.

Kas vēl dāmām var patikt – bērzu sula ir lielisks veids, kā atbrīvoties no liekā svara, bet tad nudien ir jādzer teju ik pēc stundas pa krūzei. Sula ir lieliska dāvana sievietei, kura rūpējas par sevi: ne tikai palīdzēs sakārtot ķermeni no iekšpuses, bet pat bērzu sulā mazgāta mute un mati iegūs savus labumus.

Vasarā – veldze

Tomēr kas man vēl lieliski patīk – vasarā, kad ārā ir karsts, bērzu sula ir fantastisks līdzeklis, kā veldzēt slāpes. No bērnības atceros, kā pie vecvecākiem devāmies uz tā saucamo siena talku: kad grābām sienu, likām gubiņās un pēc kāda laika vedām tās uz kūtsaugšu. Tajās karstajās dienās nebija nekā labāka kā bērzu sulas.

Pagājušajā gadā draugs bija nolēmis pamēģināt kaut ko jaunu un uzdāvināja sev un man iespēju palidināties ar turbīndēli. Vispār man turbīndēlis bija kaut kas jauns – gluži kā to mēdz reklamēt: iespēja sajusties kā Supermenam! To, kas ir turbīndēlis, var izlasīt šajā www.davanuserviss.lv lapā vai www.turbindelis.lv, taču pat šajā izpriecā bērzu sula bija tas, kas mums to karsto dienu padarīja lielisku. Jā, uz ūdens ir fantastiski veikt dažādus trikus, ūdens pats par sevi veldzē, taču fiziskā piepūle arī rada slāpes. Vietā, kur mēs varējām pamēģināt šo pasākumu, mēs vienlaikus sarīkojām arī pikniku – citiem vārdiem, sanāca vislabākā izklaides diena.

Izbaudiet, kamēr ir iespēja!

Lai arī cik gards ir bērzu sulas dzēriens vasarā, pavasarī tās garša ir neatkārtojama. Un nav jābūt lielam ģēnijam, lai šo dzērienu iegūtu – atliek vien atrast bērzu, izurbt caurumu un, izmantojot pareizos instrumentus un traukus, sakrāt šo gardo dzīvības dzērienu. Starp citu, šajās lapās var iegūt lieliskus padomus, kā to darīt vislabāk: sula.lv un dabatev.lv.