Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties bērnam rotaļlietas

kā izvēlēties rotaļlietas priekš bērniem

Rotaļlietu iegāde mūsdienās nebūt nešķiet sarežģīta, jo veikali ir pilni ar mantām, kas domātas bērniem. Tomēr, kā šādā plašā klāstā izvēlēties bērnam piemērotākās un noderīgākās rotaļlietas? Piedāvājam dažus kritēriju, kas palīdzēs plašajā bērnu veikalu piedāvājumā izvēlēties labākās preces un rotaļlietas tieši jūsu bērnam.

Vecuma kritērijs

Rotaļlietas vienmēr jāpieskaņo bērna vecumam. Tas ir varīgi ne tikai tāpēc, ka bērnam var nebūt saistoša neatbilstošam vecumam domāta rotaļlieta, bet arī no drošības viedokļa. Īpaši jāievēro, ka mazi bērni nedrīkst spēlēties ar mantām, kas domātas vecākiem bērniem, jo tās var saturēt sīkas detaļas, kas rada bērnam bīstamību. Lai zinātu, kādam vecumam rotaļlieta domāta, jāseko norādēm uz iepakojuma, var arī jautāt pārdevējiem, kuri palīdzēs ar šo jautājumu tikt skaidrībā.

Kvalitātes kritērijs

Vienmēr labāk izvēlēties rotaļlietas, kas ir kvalitatīvas un drošas bērna veselībai. Tāpēc priekšroku ieteicams dot koka un citu dabīgu materiālu rotaļlietām. Tomēr uz visām rotaļlietām ir jāmeklē zīme CE, kas apstiprina, ka tā atbilst Eiropas Savienības izvirzītajiem kvalitātes standartiem un nesatur neatļautas vielas. Kvalitāte noteikti ietekmē arī cenu, tāpēc labas mantas, kas ilgi kalpo, būs dārgākas. Labāk nopirkt vienu labu un dārgāku rotaļlietu, nevis trīs un zemas kvalitātes, tādas, kas jau pēc neilga laika salūzīs un būs jāizmet.

Funkcionalitātes kritērijs

Kas tā ir par mantu? Ko tā dara? Ko ar to var darīt? Kā bērns to var izmantot? Pirms pērciet, padomājiet, vai šī rotaļlieta pēc savas būtības būs bērnam interesanta, noderīga, sniegs viņa attīstībai kādu pievienoto vērtību. Vienmēr der ieskatīties attīstošo rotaļlietu plauktos, tur būs pieejamas katram vecumam piemērotas un noderīgas rotaļlietas. Jo daudzveidīgāk rotaļlieta būs izmantojama, jo ilgāk bērnam par to saglabāsies interese. Bieži vien visvairāk tiek izmantotas šķietami vienkāršas lietas — kastītes, cilvēciņi, zvēru figūras, kluči. Bērniem patīk fantazēt un radīt kaut ko pēc sava prāta. Parūpējieties, lai viņiem ir tam vajadzīgie materiāli.

Bērna interešu kritērijs

Neskatoties uz visu iepriekš minēto, noteikti jāņem vērā arī tas, kādas ir bērna intereses, kas viņam patīk, piesaista, kādi ir hobiji. Puišiem patīk vienas lietas, meitnēm atkal citas, bērni diezgan aktīvi sajūsminās par multfilmām un to varoņiem. To arī noteikti vajadzētu ņemt vērā, izvēloties bērnam rotaļlietas. Ja meitai šobrīd ļoti patīk cūciņa Pepa vai Ķepu patruļa, dēlam Transformeri, tad kāpēc gan viņus neiepriecināt, izvēloties rotaļlietas, kas saistītas tieši ar viņu iecienītākajiem multfilmu varoņiem? Katras multfilmas varoņiem pieejamas dažādas rotaļlietu variācijas — mīkstās mantas, figūriņas, puzles, konstruktori, kārtis, apģērbi un aksesuāri ar apdruku utt. Piemēram, cūciņa Pepa pieejama pat nakts lampas veidolā, kļūstot par noderīgu bērnu istabas elementu.