Radošais haoss — finansēs tas nav vēlams

a woman with unpaid bills has many debts. unemployment and perso

Radošo profesiju pārstāvjiem un vienkārši radošiem cilvēkiem bieži vien gan viņu apkārtējā vidē un arī dažādās dzīves jomās ir viņiem vien saprotams radošs haoss. Un no malas to nav iespējams saprast. Tiem, kuri ir tendēti uz kārtību, perfekcionismu un sistemātiskumu visās dzīves jomās, šāda pieeja šķiet nesaprotama. Radošajam haosam gan nav ne vainas, ja pats tajā orientēja un jūtas komfortabli

Tomēr ir kāda joma, kurā šādu pieeju nevajadzētu īstenot pat pašām mākslinieciskākajām dvēselēm, jo galu galā tas var slikti beigies. Un tā joma ir finanses. Naudas lietās arī pašiem radošākajiem vajadzētu spēt noturēt zināmu kārtību un pārskatāmību.

Vai rēķinus esmu šomēnes maksājis?

Kad dzīvo radošā režīmā, ir projekti, darbi, pasūtījumi, nav noteikta diennakts ritma, galvā visādas idejas jaucas viena pēc otras, tad nav nekāds brīnums, ka mēneša beigās nākas pašam sev jautāt – Vai esmu samaksājis visus rēķinu? Vai esmu tos vispār saņēmis un piefiksējis? Daudziem šādi jautājumi vispār nekad nerodas un vispār varētu izraisīt paniku, jo naudas lietas vienmēr tiek turētas vislabākajā kārtība, ir izveidots mehānisms, lai nekas netiktu aizmirsts un palaists garām.

Bet radošām dvēselēm tās lietas, kas citiem izdodas tik viegli, var būt īsts izaicinājums.

Kas var palīdzēt?

  • Automātiskie maksājumi — tie ļaus samazināt informācijas apjomu, kas jāatceras. Ja ir kādi kredītmaksājumi vai citi rēķini, kur ir noteikta summa, tad visvienkāršāk ir izveidot automātiskos maksājumus. Tad nauda no bankas konta īstajā datumā tiks noskaitīta automātiski.
  • Aplikācijas viedtelefonā — tās ļaus ērtāk sekot ienākumiem un izdevumiem, izveidot kādus atgādinājumus. Arī ilgākā laika posmā analizēt savus finanšu paradumus.

Neregulāri ienākumi ir jāapsaimnieko vēl rūpīgāk

Fakts, ka radošās profesijās bieži vien nav noteiktu un regulāru ienākumu, vairo riskus, ka finansēs iestājas haoss. Ja nepadomā par iekrājumiem, ja nesadala naudu ilgākam laika posmam, var nonākt grūtībās. Un tas bieži vien tiek risināts vienkāršākajā veidā — ar kredītiem. Un arī tie var kļūt par slogu. Lai šādu situāciju risinātu, noderēs kredītu apvienošana. Ja ir vairāki kredīti, tad kredītu apvienošana ļaus samazināt izdevumus un efektīvāk segt parādsaistības. Vairāk informācijas par ieguvumiem, ko var sniegt kredītu apvienošana, meklē:

https://www.latvijashipoteka.lv/lv/hipotekarais-kredits/kredits-privatpersonai/16/kreditu-apvienosana.