Rīkojot izstādes, jāpārdomā pat detaļas

ledus skulpturas festivals

Nesen Jelgavā notika kārtējais Ledus skulptūru festivāls, kas ar katru gadu pulcina arvien vairāk apmeklētāju. Kā nu ne – interesanti liekas ne vien paši eksponētie mākslas darbi, kuri radīti no ledus, krāsu kombinācijas, kā tie tiek demonstrēti, pasākumi, kā arī pati Jelgava pēdējo gadu garumā ir pamatīgi attīstījusies, radot arvien pievilcīgāku vidi tieši tūrisma jomā. Gan sakoptā Lielupes promenāde, gan Pils sala, gan Sv.Trīsvienības baznīcas tornis, gan ari citas apskates vietas rada sajūtu – tu esi gaidīts Jelgavā.

Aplūkojot ledus skulptūru festivāla programmu, tā šķita daudzveidīga, interesanta un noteikti bija vērts uz turieni doties, ja vien nesanāktu kārtējais nepatīkamais pasākums, proti, garās rindas pie ieejas teltī. Zinu ļoti daudzus cilvēkus, kuri, nevarēdami izturēt ilgo stāvēšanu rindā, vīlušies devās prom. Turklāt – ja tu stāvi rindā, tad iziet no tās nozīmē praktiski zaudēt iespēju iekļūt pie apskates objektiem, un ja tev ir steidzama vajadzība apmeklēt tualeti, tad atliek gandrīz vai tikai divi varianti: izkrist no rindas un stāvēt no jauna, vai iegūt urīna nesaturēšanas problēmas, jo neapmeklējot laicīgi tualeti, var sev iegūt pamatīgas veselības problēmas.

Mana vecmāmiņa stāstīja par notikumi iz viņas dzīves. Viņas lauku ciematā bija kāda dāma, kura beidzot tikusi pie sava sapņu vīrieša un svinēja kāzas. Savulaik pirms kāzām notika tikai cerēšanās, tāpēc kāzu dienā topošā sieva, baidīdamās nepalaist garām nevienu dārgo brīdi, nokļūstot sievas kārtā, vienkārši neapmeklēja tualeti, kaut gan ļoti gribējās. Rezultāts diemžēl bija traģisks, jo kāzu nakti viņa tā arī nesagaidīja.

Šādi bēdīgi stāsti mums māca, ka svarīga ir veselība un nekādi pasākumi, notikumi, piedzīvojumi nav tik svarīgi, lai nenokārtotu cilvēku dabiskās vajadzības tajā brīdī, kad tas ir nepieciešams. Un ja stāvot Jelgavā pie telts, lai nokļūtu iekšā aplūkot skaistos ledus mākslas darbus, nākas lemt par šo jautājumu – meklējiet risinājumu. Sarunājiet ar blakus stāvošajiem, lai aizņem jums vietu, bet ja neizdodas vienoties, tad tik jau iepriekš divi minētie varianti.