Svarīgi īstajā brīdī nospiest bremzes

bremzešana

Ikvienam savā dzīvē būtu jāmāk pareizi lietot gāzes un bremžu pedāli. Un ne tikai automašīnā, bet vispār savā dzīvē. Jāsajūt, kurā brīdī var uzņemt apgriezienus, palielināt ātrumu un traukties pretī savam galamērķim. Bet arī jāzina, kurās situācijās piebremzēt, lai neiekļūtu avārijās, nenonāktu krīzes sistuācijās, nedarītu pāri savai veselībai un labsajūtai.

Esam pieraduši uzņemt ātru tempu un turpināt šādu skrējienu tikmēr, kamēr nenotiek kaut kas nepatīkams, kas liek apstāties.

Ja neredzam zīmes ceļā, kas liek jau laikus piebremzēt, samazināt darba apjomu, vairāk atpūsties, varbūt vispār nomainīt savu galamērķi, tad pastāv iespēja, ka nāksies ciest avārijā.

Krīze ir sākums jaunām iespējām

Dažādas krīzes dzīvē ir kā lūzuma punkti, kas liek visu pārvērtēt, atrast spēkus piecelties, kaut ko mainīt un gūt mācību. Un atrast savu patieso aicinājumu. Un man šajā ziņā ir gan rūgta, gan reizē arī vērtīga pieredze, jo pirms dažiem gadiem piedzīvoju smagu posmu.

Tāpēc, ka traucos uz savu it kā svarīgo mērķi, bet patiesībā tas nebija mans aicinājums. No tā cieta veselība un arī ģimene. Es atteicos no visa un sāku sekot savam patiesajam aicinājumam.

Atteicos no birokrātiska darba, lai sāktu nodarboties ar savu īsto kaislību — dizainu un mākslu.

Esmu mācījusies mākslas un dizaina skolā, bet pēc tās šķita vieglāk piekrist stabilam darbam lielā uzņēmumā. Un tā iegrimu biroja darbā, dokumentu kalnos un nežēlīgos projektu plānos, termiņos.

Es nenospiedu bremzes, to izdarīja mans ķermenis un emocijas. Tagad jau kādu laiku nodarbojos ar to, kas man tiešām patīk, aizrauj. Katra diena ir prieka pilna un aizraujoša. Es ceļos ar ideju pilnu galvu un ķeros klāt ikvienam darbam ar sajūsmu.

Ikdienā savienot radošo un praktisko

Tagad man ir jauns izaicinājums — iemācīties savienot savā ikdienā gan šo radošo lidojumu, mākslas projektus ar pavisam piezemētām un praktiskām rūpēm. Jāmāk pārslēgties no viena uz otru. Un ne vienmēr tas ir viegli.

Piemēram, tās pašas jau pieminētās bremzes… Bez automašīnas, kas ir labā tehniskajā stāvoklī, iztikt nevaru gandrīz ne dienu. Tagad man tā ir pat svarīgāka kā iepriekš, jo darbu dēļ ir daudz jāpārvietojas. Un tad, kad bremžu diski un bremžu kluči ir savu nokalpojuši, ir jādodas uz servisu, jāplāno remonts, jāatvēl tam līdzekļi. Vēl arī jānopērk šie bremžu diski, jo servisā tos piedāvā ar lielu uzcenojumu.

Meklēju, kur bremžu diski nopērkami izdevīgāk. Jau iepriekš biju šo to priekš auto iegādājusies trodo.lv, tur arī skatījos, vai ir pieejami bremžu diski. Jā, tiešām bremžu disku izvēle tur bija plaša, cenas pieejamas. Tas bija labi, bet vienalga visas šīs tehniskās lietas un praktiskie jautājumi aizņēma manu laiku un domas, kuras patiesībā gribēja būt pie darbiem, pie radošajām idejām. Bet zinu taču, ka bremžu diski un citas auto lietas nevar gaidīt. Tas ir drošības jautājums.

Lai varētu nodoties mākslai, tomēr ir jāsakārto arī dzīves praktiskā puse, lai tā netraucē ikdienas plānus.