Telpaugi kā interjera dizaina elements

telp-augi

Ikvienam cilvēkam ir patīkami uzturēties un dzīvot telpās, kuras ir sakoptas, sakārtotas un iekārtotas pēc noteiktiem kritērijiem, papildinātas ar elementiem, kas atvieglo ikdienu. Jā, nudien, skaistas un funkcionālas telpas ir teju katra cilvēka sapnis, taču tādas uzturēt – tas ir ārkārtīgi liels darbs. Viena lieta ir tik tiešām ieguldīt lielus līdzekļus, lai radītu pasakainu dizainu un iekārtotu satriecoši skaistu mitekli, bet padomāt – kas par to parūpēsies pēc tam, lūk, tas bieži vien izvēršas par lielu izaicinājumu daudziem entuziastiem.

Labāk ir par to padomāt pašam

Kādu laiku Latvijā bija populāri dažādi mājokļa iekārtošanas raidījumi, kad mājas, dzīvokļa vai telpu saimnieku uz pāris dienām aizsūtīja “izbraukumā”, bet tikām viņa mājās cītīgi strādāja dažādi darba rūķi: būvnieki, namdari, dizaineri, krāsotāji un kas tik vēl ne, taču visu šo iesaistīto personu mērķis bija radīt pēc iespējas pievilcīgāku vidi mājas saimniekam.

Rezultāti parasti bija ļoti skaisti, katrā ziņā, salīdzinot ar iepriekšējo izskatu – jaunais allaž izskatījās kā jaunas pavasara vēsmas pēc drūmā ziemas perioda. Mājas saimnieki kameru priekšā pauda savu sajūsmu, acis mirdzēja priekā un satraukumā: tie nudien bija labi padarīti darbi.

Taču to, kā tas viss izvēršas pēc tam, neviens nerāda. Tas ir tāpat kā neviens nestāsta, kas notiek pēc tam, kad pasakas beidzas ar “ilgi un laimīgi”. Pēc tam cilvēkiem jārūpējas, lai ieguldījums viņu telpās arī paliek tikpat skaists, jo kurš gan grib atzīties, ka pirms mēneša televīzija izreklamētais miteklis nu tagad ir tā nolaists, ka kauns ieiet telpās? Tāpēc viens no labākajiem, ko jūs tomēr varat izdarīt, ir savu mitekli un tā plānojumu saplānot paši, turklāt ņemot vērā arī faktu, ka pašiem visticamāk par to būs arī jārūpējas…

Tad ko darīt, lai būtu labi?

Jā, kā jau minēju – DIY (do it yourself jeb dari pats). Internets ir pilns ar bagātām idejām, kā savu dzīvokli no defekta pārvērst par efektu. Nav pat vajadzīgi dārgi dizaina elementi, jo viens no veidiem, kā iedvest zināmu dzīvīgumu, ir kā akcentus šur tur izvēlēties košas krāsas un nevajag aizmirst par telpaugiem!

Tiesa, ne katrs telpaugs ir derīgs mājas apstākļiem, jo vieni augi labāk der virtuvei vai darbistabai, citi – guļamtelpām, to arī noteikti jāpameklē interneta plašumos, taču vienu gan vēlos piebilst – telpaugi ir fantastiski, ja vien par tiem rūpējas. Nav nekā neglītāka, kā sadzeltējis kociņš vai puķes, kuras sen jau novītušas un prasa pēc dārznieka gādīgajām rokām.

Apvieno lietderīgo ar patīkamo!

Kas ir lieliski – daļu telpaugu var izvēlēties tādus, kurus vienu laiku turi telpās, bet pēc tam vari pārstādīt savā dārzā, kur tas priecēs pēc tam. Un arī nākamajos gados. Tie ir nošauti divi zaķi ar vienu šāvienu. Tā tu varēsi savas telpas izdekorēt katru reizi citādāk, un arī dārzs papildināsies ar glītiem augiem un ziediem…

Internetā var atrast daudz labu ieteikumu, kā to izdarīt, kā arī pieejami telpaugu internetveikali, kas atvieglos darbu. Gluži kā automašīnu īpašniekiem, ja nepieciešams nomainīt riepas, ideāls variants ir riepu interneta veikals. Tajā var gan atrast labāko piedāvājumu, gan arī uzzināt labākās cenas. Tādā ziņā riepu interneta veikals allaž būs pārāk par veikaliem, kurus apmeklēsi klātienē, jo tad jāizvēlas no sortimenta, kas ir uz vietas. Vai arī jāgaida, kamēr atvedīs, bet tad jau atkal būs uzcenojums.